Akrep Burcu Aylık Burç Yorumu

Mayıs 2015
Akrep Burcu Mayıs Ayı Aşk Yorumu
13 Mayıs'a kadar Mars ve Güneş karşıt evinizde. Karşılaşacağınız engellerle mücadele edecek güçtesiniz.
Kendinize ait doğrularınızdan emin olmak için; çevrenizi sınamak isteyecek, kendinizi çok daha enerjik ve cesaretli hissedeceksiniz. Başlayacağınız yeni yaşam kesitlerinde kendi inisiyatifinizi kullanacak ve şartlarınızı kendiniz belirleyeceksiniz. Arkadaş seçimi veya ortak işlerde, size destek verecek pratik zekalı kişileri tercih edeceksiniz. Duygusallığınızın temelinde; ön olanda görünmeyen gizli bir cinsel çekicilik bulunuyor ve siz duygularınızı saklamak istiyorsunuz.
13 Mayıs'a kadar aşk ve iş ilişkilerinizde gücü tercih edeceksiniz. Bu nedenle; güçlü ve popüler olan kişilerle tanışabileceğiniz veya bir araya gelebileceğiniz ortamlarda bulunmaya dikkat edeceksiniz. İş konusunda hedeflerinizi büyük bir hırs ve coşkuyla takip edeceksiniz.
Konuşma dilinizi çok iyi kullanacaksınız. Etkili hitap tarzınızla, karşı cins üzerinde etkinizin fazla olduğu günlerdesiniz. Kendinizden emin tavırlarınızla onların dikkatini çekiyor ve olumlu izlenim bırakıyorsunuz. Arzu ettiğiniz dileklerinizin kabul görmesinden mutlu olacaksınız. 19 Mayıstan sonra Merkür geri gitmeye başlayacak. Eski sevgililerle sosyal bir aktivite de karşılaşabilir ve geçmiş günlerden söz edebilirsiniz.
Aşk konusunda istikrarı sağlamanız çok zor. Karşı cinsin güzel konuşmalarıyla sizi etkilemeye çalışmaları sonucunda geçici aşklar gündeme gelebilir.
Akrep Burcu Mayıs Ayı İş Yorumu
Bu ay gökyüzünde Jüpiter Satürn Kare açısı var. Mesleki konularda sorun çıkabilir. İşinizi büyütmek istiyorsanız; yapacağınız işlerde abartıya gitmeden, doğal akışı içinde süreçleri aşmaya çalışın. Kendinizle ilgili acele kararlar vermemeli ve sizden yaşça büyük kişilerle takışmamalısınız. Çevrenizden gelebilecek yeni fikirlere kapalı olurken, işinizle ilgili bazı konularda aile baskısına maruz kalabilirsiniz. Yaratıcılığınız kullanacağınız alanlarda başarılı çalışmalar yapacak, çevrenizi yönetmek ve ayni zamanda onlarla bütünleşmek isteyeceksiniz. Ortak çalışmalar içinde olacağınız kişilerle enerjilerinizi birleştireceksiniz. Fakat Mars'ın konumundan alacağınız etki; tüm bunları yaparken, sizi üzecek yoracak ve sinirli yapacaktır. Sosyal yaşantınızda kişisel cazibenizin artmasından faydalanabilirsiniz. Yapmanız gereken her şeyi yapın ve gerisini düşünmeyin. Yatırımlardan veya çalışmalarınızdan payınıza düşen maddi kazançlarınız sizi meşgul edecek, rutin çalışma hayatınızda birlikte uğraşı verdiğiniz kişilerle bazı gizli konularınız gündeme gelecek. Ev ve ailenizi sevmenize rağmen çalışma yaşamınız ön planda olacaktır. Zamanınızın büyük bölümünde işiniz ve iş arkadaşlarınızla haşır-neşir olacaksınız. Bu nedenle, gereksiz bir rahatsızlık yaşayacaksınız.
19 Mayıs'tan sonra Merkür geri hareketine başlıyor. Sekizinci değişim ve karşıt finans evinizde olacak olan bu gerileme ihtiyaçlarınız konusunda ve harcamalarınızda bir kısıtlama getirmelisiniz. Sevdiklerinizle paylaşım içinde olan yapınız sizi zor durumda bırakacak borçlar içine sokabilir. Özellikle yazılı anlaşmalarınıza ertelemelisiniz. Size para kazandıracak kaynaklarınızı araştırmalısınız. Eski bilgileriniz gözden geçirmeli ve karşınıza çıkacak aksiliklere hazırlıklı olmalısınız. Bunun içinde yol rotanızı, en ince ayrıntılara kadar gözden geçirmeli ve gerekli değişiklikleri hemen uygulamalısınız. Geri giden "Merkür", anlaşmazlıklar ve sorunlar yaşatabilir. Günlük yaşam aktivitelerinizi yavaştan alın, çok hızlı kararlar vermeyin. Bu dönemde, günlük yaşam hızınızı biraz düşürerek, bazı olayları beklemeye alın veya diğer bir deyişle, "rölantide kalın".
Bu tür temkinli davranışlar, istenmeyen durumlara karşı bir sigorta olacaktır. Sezgilerinizin yüksek olması, arkadaşlarınız arasında sizi farklı kılacak ve bu yönleriniz onların ilgisini çekecek.
Parasal nedenlerden dolayı kariyerinizi tehlikeye girebilir veya çalıştığınız yerden beklediğiniz artışlar gecikebilir. Üstlerinizle aranızda gerginliği fazla büyütmemelisiniz. Maddi değerler her zaman önemli olmayabilir. İçsel dinginliğinizi başka yollardan sağlamaya çalışın.
Akrep Burcu Mayıs Ayı Sağlık Yorumu
Ruhsal gelişiminiz önem kazanıyor. Yeteneklerinizi fark ederek kendinizi geliştirecek meditasyon, ruhsal faaliyetler ve yaşam ötesi konulara ilgi duymaya başlayabilir, bu konularda çeşitli kaynak kitaplar araştırarak içsel dinginliğinizi sağlayacak çalışmalar içinde olabilirsiniz.
Uyku ve beslenme düzeninize dikkat etmelisiniz. Sağlık sorununuz görünmemesine rağmen; yaşadığınız yoğun duygular yüzünden strese bağlı tansiyon sorunları yaşayabilirsiniz. Doktor kontrolün de gerekli vitaminlerinizi almalısınız. 19 Mayıs'tan sonra sağlığınızla ilgili ilginç durumlar söz konusu olacak. Kronik bir rahatsızlığınız varsa, bu günlerde önemli bir iyileşme olacağını göreceksiniz.

NEDEN BAZI İNSANLAR SİZİN DENİZİNİZDE YAŞAYIP…DERELERİYLE ÖVÜNÜRLER( HALİL CİBRAN)