Balık Burcu'nun Genel Özellikleri
Bu Sayfayı Sosyal Medyada Paylaş
Balık Burcu Elementi : Su
Su elementi etkisi altındaki insanların yöneticilik vasıfları gelişmiştir. Güçlü sezgilerini zeka ve iradeyle birleştirerek iyi birer yönetici olurlar. Planlama ve kararlılık konusunda bu insanlardan daha iyisi bulunmaz. Duyarlı ve becerikli "su" insanları yol göstermeyi seven güçlü insanlar olurlar.
Su elementi etkisi altındaki burçlarının ortak özelliği duygusal olmalarıdır. Duyguları sığ sular gibi berrak ve sakin, okyanuslar gibi karmaşık ve derin olabilir. Onları hemen hemen duyguları yönetir diyebiliriz. Korumacı, sır saklayan, acıma duyguları gelişmiş ve oldukça hassas insanlardır. Diğer insanlar için duygularını kontrol etmenin zor olduğu durumlarda "su" insanı bunu en iyi şekilde başarır. Duygularını kontrol edebilmeleri onların birlikte çalıştığı insanları çok iyi yönlendirerek başarıyı yakalamalarını sağlar.
Tabi her zaman her şey bu kadar olumlu olmayabilir. "su" insanları duygularını kontrol altına alamazlarsa gerçekten zor insanlar olabilirler. Bazen alındıklarını belli etmezler hiçbir şey yokmuş gibi davranırlar ama asla unutmazlar. Yeri ve zamanı geldiğinde kendilerine karşı yapılanın hesabını soracaklar.
Yardımsever insanlar olsularda asla bol keseden dağıtmazlar. Öncelikle sizin gerçekten ihtiyacınızın olup olmadığını belirlemek isteyecekçeler. Korumacı "su" insanları sevdikleri şeyi ne pahasına olursa olsun korurlar. Elde edebileceklerine inandıkları bir şey uğruna da savaşmaktan çekinmez savaşmadan da ondan vazgeçmezler.
Sezgileri çok güçlüdür. Sezgileri onların yön bulma yetileridir. Sezgileriyle hisseder ve o yönde ilerler. Gelecekte olacakları görmekte zorlanmazlar. Bir karar aldıklarında onları yollarından çeviremezsiniz. Neyle uğraşıyor olurlarsa olsunlar sezgileriyle duygularını dengelemeyi bilmediler. Bunu başaramadıklarında içine kapanık, sivri dilli ve alaycı bir tutum içine girebilirler. Bunlarda onların yansıtabilecekleri negatif yönlerdendir.
Element olarak su doğada hemen hemen her yerde karşımıza çıkar ve bu özellik "su" insanının kimyasına da yansır. Su bizim için hayati değeri olan bir elementtir. Yaşamak için suya mutlaka ihtiyacımız vardır. Aynı şey "su" insanları içinde geçerlidir. Hayatımıza kattıklarıyla bizim için vazgeçilmez olurlar. Suyu doğada çok çeşitli formlarda bulunur. "su" insanıca böyledir. Bazen duygulu ve hassas, bazen gaddar ve kırıcı, bazen berrak bir ırmak, bazense derin ve karanlık birer okyanusturlar.
Su insanlarının seçebileceği meslekler
Sporcular, doktorlar, medyumlar, şairler, yazarlar, antikacılar, askerler, arkeologlar, gezginler, veterinerler su elementi etkisi altındaki burçları bulabileceğimiz mesleklerdendir.
Uyumlu olduğu elementler
Toprak, su. Doğum haritasındaki etkilere göre ateş ya da hava elementleriyle de anlaşabilir.
Reklamı Kapat